در تهيه غذا  گذشته از آنكه عامل اجتماعي و اقتصادي موثر است عامل فرهنگي نيز نقش بسزايي برخوردار است كه ميتوان تنوع در تغذيه را سبب شود. غذاي مردم زاوين و كلات مثل اغلب روستاهاي دام دار بيشتر از محصولات و فرآورده هاي لبني و محصولات باغي تهيه ميشود غذاهاي محلي مردم كلات و زاوين عبارت است از: آبگوشت ،اشكنه ،كشك ،گرماس ،شيربرنج ،شير روغن ، حلواي شيره انگور ،فطير مسكه ، آش جوشواره ، آش كوريا ، آش اليان ،برياني اسفنجان ، حليم ، كاچي و...

آش كوريا: از يك نوع سبزي كوهي به نام كوريا، بلغور گندم ، و قرمه(گوشت سرخ شده) تهيه ميشود.

طرز تهيه: كوريا را شسته و ريز ميكنيم و آن را با بلغور گندم وقرمه و آب داخل قابلمه ميريزم . روي حرارت كم قرار ميدهيم تا سبزي و گندم  و قرمه به خوبي پخته شوند بعد از حدود 2 الي 3 ساعت به آن پياز داغ را با فلفل و نمك اضافه كرده و بعد از نيم ساعت آماده است. و روي آن را با كمي پياز داغ تزيين ميكنيم.

آش كوريا

شير روغن: از جوشاندن شيره انگور و روغن تهيه ميشود.

طرز تهيه: روغن را در قابلمه ريخته و كمي حرارات ميدهيم و بعد شيره انگور را اضافه نموده تا كمي داغ شود. بعد در ظرفي ريخته و با نان استفاده مينماييم.

شير روغن

كاچي: از ارد ، روغن زرد(روغن حيواني)، آب و نبات ، ادويه مخصوص تهيه ميشود.

طرز تهيه: ابتدا روغن و آرد را تف ميدهيم كمي كه تف خورد به آن ادويه اضافه كرده و بعد آب و نبات را در آن ميريزم و هم زده تا جوش آيد و نبات در آن حل شود و به صورت ماست در آيد.

كاچي

حليم:از بلغور گندم ، گوشت زياد و ادويه تهيه ميشود و غذاي ويژه ي ماه محرم كه به مناسبت نذر و نياز مردم در مسجد داده ميشود.

طرز تهيه: بلغور گندم و گوشت را در قابلمه ريخته و روي حرارات ملايم قرار ميدهيم تا گوشت و بلغور پخته شود و بعد به آن نمك ، فلفل ، زنجفيل اضافه ميكنيم. تا خوب پخته شده و كشدار شود.

حليم

X